teknesiz duşakabin | Dede Duş İstanbul

Teknesiz duşakabin ! Harika bir banyo seçeneği olmasının 5 nedeni!

Islak oda / teknesiz duş kabini nedir ve nasıl yararlanabilir? Bu blog yazısında, bu soruları cevaplamaya çalışacağız.

Öncelikle, "ıslak oda" terimini kullandığımızda tam olarak ne demek istediğimizi bilmek yardımcı olur. Son yıllarda daha popüler hale gelen teknesiz duşakabin , suyun sızmasını ve hasara yol açmasını önlemek için, zeminin ve duvarların "bir miktar su geçirmez membran ile kaplanmış" olduğu teknesiz duşkabini olan bir banyodur. Islak bir oda genellikle herhangi bir suyu bir atık veya tahliye yönünde yönlendiren eğimli bir zemin ile tasarlanır, böylece fazla su atık su sisteminize akar.

 

ıslak oda teknesiz duş kabini

Islak bir ortamdır ve “kuru” olarak düşündüğümüz şeyler için, bir yer değildir - kesinlikle tıraş cihazları veya tehlikeli olabilecek herhangi bir şey yoktur.

Islak bir odada bulunabilecek en yaygın kurulum, bir teknesiz set üstü bir duş kabinidir. Birçok durumda, duş alanını banyodan ayırmak için bir cam ekran kullanılabilir - özellikle kirli bir klozet istemiyorsanız kullanışlıdır !

Hala ikna olmadıysanız, ıslak odaların / set üstü teknesiz duşa kabinlerinin mükemmel bir banyo seçeneği olmasının 5 nedeni:


1. Erişilebilirlik

Her zaman akılda bulundurulmamasına rağmen, teknesiz duş kabinleri, yaşlılar veya engelliler gibi hareketi kısıtlı olanlar için özellikle iyidir. Bir duş teknesine gerek kalmaz , bu da duşa daha kolay erişim sağlar.

Hareket kabiliyeti kısıtlı olanlara nasıl yardımcı olabileceğini görmek için neden en yeni bağımsız yaşam alanımıza bakmıyorsunuz?

engelsiz banyo tasarımı

Yukarıdaki resme tıklayarak set üstü düşkabini / ıslak odalar hakkında daha fazla bilgi edinin.


2. Mülkünüzün kalitesini ve değerini artırır

Aslında, evinizdeki su sızıntılarına ve su ile ilgili sorunlara özellikle duyarlı olan belli başlı bölgelerinden birine su yalıtımı ekliyorsunuz , bu nedenle bu yalnızca mülkünüzün genel yapısı açısından iyi bir şey olabilir. Normal bir banyoda su, olmaması gereken yerlere akabilir ve nem birikmesi duvarlarda nemli olabilir. Islak bir odada, tüm su merkezi bir drenaj yoluyla kanalize edilir ve odanın kapalı duvarları içinde nem bulunur.

Tüm bunlar, özellikle ikinci bir (ıslak olmayan oda) banyonuz varsa başka bir seçenek olarak mülkünüzün satışını yapmak istediğinizde ıslak bir odayı oldukça çekici kılar.

teknesiz duşakabin ile evinizin değerini artırın

6mm temperli güvenlik camı gibi yüksek kaliteli camlara yatırım yapın ve mülkünüzün değerini arttırın.


3. Alan kullanımınızı iyileştirir

Islak oda, daha küçük banyolar için mükemmel bir seçenektir. Özellikle banyo yapmak istemiyorsanız veya banyo yapmak istemiyorsanız , odayı açmak için kolayca çıkarabilir ve bir duş takabilirsiniz . Halihazırda ne kadar az alana sahip olduğunuzu zorlayabilecek kapıları olan daha sıcak bir duş kabinine gerek yoktur.

banyoda dar alanlar için yaratıcı bir çözüm / Katlanır akıllı sistem duş kabini

Yukarıdaki resme tıklayarak akıllı katlanır sistem duş kabinimizi keşfedin.


4. Temiz tutmak kolaydır

Islak bir oda kurmanın en büyük avantajlarından biri, temizlenebilme kolaylığıdır. Ortam ıslak olduğu için küf ve küfü dezenfekte etmek ve uzak tutmak için odanın her tarafında normal ev banyo temizleyicileri kullanılabilir.

temiz bir duşkabini banyosu


5. Tasarım seçeneklerinizi arttırır

Islak odalar inanılmaz derecede şık görünebilir ve kesinlikle evinize bir "vay" faktörü katacaktır. Tasarımının minimalist doğası gereği, ıslak bir oda, yaratıcılığınızın vahşi çalışmasına izin veren, ahşap, taş ve beton gibi farklı malzemeler içerebilir

teknesiz duş kabini tasarım seçenklerinizi artırır

Ormanda gezinti zor geçtiğinde, evi her zaman kendi tropik ıslak odana geri döndürebilirsin.

Islak bir oda evinize uyacak bir şeye benziyorsa, tüm ıslak odanın temellerini burada DedeDus.net sitesinde bulabilirsiniz .

Dede Duş ' ta banyo ve duş alanlarınıza dair çözümler devam ediyor!

Diğer Blog / Makalelerimiz için buraya tıklayabilirsiniz.

Bloga dön